top of page
Aktualności

Akcja "Książka -> podaj dalej"

  W czwartek, 23 maja w naszej szkole odbyła się już po raz szósty wymiana książek dla dzieci i młodzieży pt.

„Książka -> podaj dalej”. Organizowana przez bibliotekę szkolną akcja nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

W tym roku wzięło w niej udział 62 uczniów naszej szkoły, którzy dokonali wymiany ogółem 257 książek.

Do dyspozycji czytelników była różnorodna, współczesna literatura dziecięca i młodzieżowa. Pojawiły się pięknie wydane bajki i baśnie, tomiki poezji dla dzieci. Można było odnaleźć książki popularnonaukowe, przygodowe, fantastyczne, obyczajowe, a nawet komiksy.

Wymieniając książkę w dobrym stanie, czytelnicy mogli podarować jej drugie życie, a w zamian zdobyć nowe pozycje do swojej domowej biblioteczki.

Więcej zdjęć

61312067_1409459322527760_31413113348056
61126871_2329663050447888_84204829752332

Akcja "Książka –> Podaj dalej"

  Już po raz szósty biblioteka szkolna organizuje akcję wymiany książek dla dzieci i młodzieży. Jest to doskonały sposób, by wymienić książki, których nie chcemy, a są w dobrym stanie. Wymieniając książkę możemy podarować jej drugie życie, a w zamian zdobyć nowe pozycje do swojej domowej biblioteki.

Książki do wymiany należy przynieść do biblioteki szkolnej do dnia 22 maja w godz. 8:00- 15:00.

23 maja (czwartek) można dokonać wyboru „nowej” książki po okazaniu kuponu upoważniającego do wymiany książek.

Stanowisko z książkami będzie zorganizowane na korytarzu szkolnym obok biblioteki.

Uczniowie klas pierwszych przychodzą z wychowawcą i wymieniają książki w czasie lekcji. Pozostali  uczniowie dokonają wymiany książek w czasie przerw międzylekcyjnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Regulamin akcji „Książka –> podaj dalej”

1. Udział w akcji jest bezpłatny.

2. Warunkiem wzięcia udziału w akcji jest przyniesienie przynajmniej jednego własnego egzemplarza książki.

3. Książki do wymiany muszą być w dobrym stanie, niezniszczone.

4. Uczestnik akcji otrzymuje kupon upoważniający do wymiany książek w ilości nie większej niż przyniósł.

5. Książki pozostałe po zakończeniu akcji stają się własnością biblioteki szkolnej.

kupon.png

23

maja

Dzień Biblioteki i Bibliotekarza

   8 maja  obchodzimy Dzień Biblioteki i Bibliotekarza. Zaprosiliśmy do biblioteki szkolnej najmłodszych uczniów z klas I – III, którzy przeczytali najwięcej książek i tych, którzy przetrzymują książki. Do grupy czytelników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w czytelnictwie należą:

   Paulina Lasak z kl. I a

   Natalia Rokicka z kl. I b

   Jakub Parachoński z kl. I c

   Kamil Mikołajec z kl. II a

   Antonina Nieradzik z kl. III a

   Alicja Urbanek z kl. III b

  Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy.

  Pozostali uczniowie złożyli przysięgę, która będzie przypominała o terminowym oddawaniu książek i potwierdzili ją odciskiem swojego palca na dużej, białej kartce przygotowanej dla poszczególnych klas.

  Nauczyciel bibliotekarz zorganizował zabawę w zagadki – mini konkurs czytelniczy, w którym każdy mógł wykazać się znajomością bajek, a w nagrodę otrzymał naklejkę.

  Na zakończenie podziękowano najmłodszym czytelnikom naszej biblioteki za udział w spotkaniu. Przypomniano, że w bibliotece szkolnej, zawsze czeka dobra książka, bibliotekarz i mnóstwo atrakcji, z których można skorzystać w wolnym czasie.

Galeria

IMG_20190508_111620.jpg
IMG_20190508_101907.jpg
IMG_20190508_102419.jpg
IMG_20190508_102829.jpg

Marcowe poranki z bajką

 

   Serdecznie zapraszamy naszych czytelników na poranne spotkania z bajką. Codziennie rano czytamy głośno bajki znane i nieznane. Chętnie będziemy gościć starszych i młodszych uczniów i wspólnie przeniesiemy się w niesamowity świat księżniczek, rycerzy, smoków, czarów i przeżyjemy niezwykłe przygody z bohaterami książek. Zapraszamy!

Uśmiechnięta dziewczyna z książką

Podsumowanie efektów z realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

   15 stycznia 2019 roku odbyło spotkanie podsumowujące działania związane z realizacją zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym uczestniczyła nasza szkoła.

Program umożliwił pozyskanie 15000 złotych i zakup 860 nowych książek (w tym 182 lektury) do biblioteki szkolnej oraz popularyzację czytelnictwa wśród uczniów.

   Każda klasa wraz z wychowawcą lub innymi nauczycielami opracowała własny projekt edukacyjny i sposoby jego realizacji. Podczas tego spotkania uczniowie zaprezentowali efekty swoich działań.

  Były to:

  • inscenizacje wierszy,

  • albumy tematyczne,

  • plakaty,

  • planszowe i terenowe gry dydaktyczne,

  • prezentacje multimedialne,

  • makiety i modele,

  • listy,

  • informacje na temat działań,

  • prace plastyczne,

  • mapy ścieżek edukacyjnych,

  • reklamy książek,

  • quizy,

  • krótkie opowieści o wydarzeniach i bohaterach.

  Ogółem zrealizowano w 20 oddziałach klasowych 22 projekty edukacyjne. Przykłady tematów projektów edukacyjnych:

  • „Polubić czytanie”

  • „Legendy z biegiem Wisły”

  • „Niepodległa w grze”

  • „Wojny dorosłych – historie dzieci”

  • „Literacki Facebook”.

   Dzięki realizacji Programu wzrosła liczba wypożyczeń 434 pozycje w stosunku do roku poprzedniego. Czytelnicy bardzo chętnie korzystają z nowych książek i często odwiedzają bibliotekę w wolnym czasie. Zakupione pozycje są odpowiedzią na potrzeby młodych czytelników.

   Program zintegrował różnorodne działania nauczycieli bibliotekarzy, rodziców, dyrektora szkoły oraz nauczycieli wokół promocji czytelnictwa w szkole i środowisku lokalnym. Uczniowie chętnie uczestniczyli w wydarzeniach promujących czytelnictwo i wykazali się dużym zaangażowaniem w realizację klasowych projektów edukacyjnych. Rodzice wspólnie z dziećmi odwiedzają bibliotekę, chętnie doradzają swoim dzieciom w wyborze książki.

   Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektów edukacyjnych, zarówno uczniom, nauczycielom, jak i rodzicom. Zapraszamy do podziwiania pięknej wystawy składającej się z efektów pracy uczniów. Ekspozycja znajduje się na parterze, przy sali nr 1.

  Kończący się Program nie jest zakończeniem naszej przygody z książką. Ona ciągle trwa! Zapraszamy wszystkich uczniów do wypożyczania nowych książek z biblioteki szkolnej, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie wymyśliła ludzkość”.

Zapraszamy do galerii

IMG_6612.JPG
IMG_6602.JPG
IMG_6583.JPG

Uroczyste pasowanie na czytelnika 

7 stycznia sześćdziesięcioro pierwszoklasistów wzięło udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika. Wszyscy z wielką radością przybyli do szkolnej biblioteki, gdzie obejrzeli krótki spektakl w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością baśni. Książka przedstawiła im swoje życzenia, które wszyscy od tej chwili postanowili spełniać. Po takiej obietnicy każdy został pasowany na czytelnika i otrzymał pamiątkowy dyplom. Pełni zapału pierwszoklasiści z pewnością będą częstymi gośćmi naszej biblioteki.

Galeria

IMG_20190107_142637.jpg
IMG_20190107_121006.jpg

Konkurs plastyczny "100 lat niepodległości" rozstrzygnięty

Z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w bibliotece szkolnej odbył się także konkurs plastyczny. Poniżej prezentujemy laureatów:

I miejsce: Anna Świerkot z kl. VII b

II miejsce: Martyna Mękarska z kl. VII b

III miejsce: Martyna Witkowska z kl. VII b

Wyróżnienie: Kacper Kaps z kl. IV b

GRATULUJEMY!

IMG_20181207_091742.jpg
IMG_20181207_091803.jpg
IMG_20181207_091900.jpg
IMG_20181207_091807.jpg

W bibliotece o niepodległości

Każdy z nas, niezależnie od wszystkiego, ceni sobie wolność. Nasz kraj przez długie lata pozbawiony był własnej państwowości, był podzielony i znajdował się pod władzą trzech zaborców. Jednakże wielkie pragnienie wolnej Polski było bardzo silne i przekazywane z pokolenia na pokolenie.


W tym roku obchodzimy piękną rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie sposób wymienić wszystkich wielkich postaci związanych z drogą naszego kraju do wolności, ale staramy się pokazać choć wycinek tej przełomowej karty naszej historii. Dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia okolicznościowej ekspozycji w bibliotece szkolnej. Uczniów naszej szkoły pragnących bardziej zgłębić powyższy temat, zapraszamy także do wypożyczenia odpowiedniej lektury. Może warto poczytać o tym, co wtedy było dla ludzi najważniejsze, jak wyglądał świat i Polska.

IMG_20181113_091152.jpg
IMG_20181113_091115.jpg
IMG_20181113_091049.jpg

Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta.

6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w bibliotece szkolnej uczniowie młodszych klas mogli spędzić czas na wspólnej zabawie. Mieli możliwość sprawdzenia swojej znajomości bajek poprzez zagadki i konkursy. Dzieci rywalizowały ze sobą o tytuł „Super znawcy bajek”, wykonując kolejne zadania, które sprawiały im wiele radości.

Największą znajomością bajek wykazały się uczennice:

 

Kamila Czypionka  z  kl. III a

Wiktoria Markiewicz  z  kl. I b

Lena Kubus  z  kl. III a

Z całą pewnością można powiedzieć, że wszystkie zasłużyły

sobie na wyróżnienie i dlatego otrzymały odznakę

„Super znawca bajek”.

 

Dzień Postaci z Bajek to nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, więc warto po nie sięgać jak najczęściej.

Galeria zdjęć

IMG_20181106_142742.jpg
IMG_20181106_134518.jpg
IMG_20181106_134237.jpg

Wyniki konkursu na najładniejszą laurkę oraz życzenia dla biblioteki szkolnej

Na konkurs wpłynęło 76 prac.

W kategorii uczniów klas I nagrody przyznano:

I miejsce - Justyna Konieczny kl. I b

II miejsce - Zuzanna Wowra kl. I a

III miejsce - Zofia Da-Via kl. I c

W kategorii uczniów klas II-IV przyznano:

I miejsce - Lena Rendchen kl. II

II miejsce - Hanna Szweter kl. III a

III miejsce - Malwina Nowara kl. IV b

Prace laureatów:

I miejsce Justyna Konieczny                                              II miejsce Zuzanna Wowra

III miejsce Zofia Da-Via

I miejsce Lena Rendchen

II miejsce Hanna Szweter

III miejsce Malwina Nowara

IMG_20181114_145746.jpg
IMG_20181114_145344.jpg
IMG_20181114_150242.jpg
IMG_20181114_150304.jpg
IMG_20181114_145504.jpg
IMG_20181114_150137.jpg
IMG_20181114_150204.jpg
IMG_20181114_145925.jpg
IMG_20181114_145845.jpg

Wyniki konkursu literackiego "Moja bajka o bibliotece" 

W adresowanym do uczniów klas V-VIII i III G konkursie literackim pt. "Moja bajka o bibliotece" wyróżniona została praca pt. "Kurz wirujący w powietrzu" autorstwa Pauliny Dec z kl. VIII a. 

Gratulujemy! 

IMG_20181114_151526.jpg

Dzień Głośnego Czytania - 28 września

   Tegoroczny Dzień Głośnego Czytania jest inauguracją roku szkolnego wypełnionego książkowymi planami, projektami i wyzwaniami. W tym dniu w każdej klasie na dowolnej lekcji przez 20 minut nauczyciel będzie czytał wybraną książkę z biblioteki szkolnej. Zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Witamy wszystkich czytelników
w roku szkolnym 2018/2019

Kalendarz wydarzeń promujących czytelnictwo

w roku szkolnym 2018/2019

 

Wrzesień

  29  września – Dzień Głośnego Czytania

  • „Zaczytana Szkoła”

 

Październik

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  • Konkurs na najładniejszą laurkę oraz życzenia dla biblioteki szkolnej   (kl. II/IV)

  • Konkurs literacki

„Moja bajka o bibliotece”  (kl. V/VIII)

  • „W krainie bajek”- uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

 

Listopad

Konkurs plastyczny „ 100 – lecie Polski Niepodległej”

 

5 listopada – Dzień Postaci z Bajek

  • Bajkowe szaleństwo  ( kl. I/III)

 

Grudzień

     Tydzień z Booktalkingiem

 

Styczeń

   Prezentacja efektów czytelniczych projektów

   edukacyjnych realizowanych przez uczniów w ramach

   Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 18 stycznia – Dzień Kubusia Puchatka

  • Wystawa książek i gadżetów związanych z Kubusiem Puchatkiem

  • Laurka dla Kubusia Puchatka

  • Czytamy Kubusiowi Puchatkowi i dzieciom

  • Konkurs ze znajomości fragmentu książki „Kubuś Puchatek”

  • Wspólna zabawa

 

Luty

     Książki na ferie

 

Marzec

     „Poranki z bajeczką”

 

Kwiecień

     23 kwietnia- Dzień Książki

  • „Książki tworzymy, czytać lubimy”

 

Maj

    8 maja -  Dzień Bibliotekarza na wesoło  

    Akcja wymiany książek „Książka – podaj dalej”

 

Czerwiec

    Tydzień Głośnego Czytania

w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom

  

   Dobre książki na wakacje   

bottom of page